O Wydziale

Wydział Matematyczno-Przyrodniczy. Szkoła Nauk Ścisłych (WMP.SNŚ) jest jednym z dziesięciu wydziałów Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

W 2000 roku powstał Wydział Matematyczno-Przyrodniczy. W 2001 roku, po połączeniu ze Szkołą Nauk Ścisłych powstał Wydział Matematyczno-Przyrodniczy. Szkoła Nauk Ścisłych.

Wydział zatrudnia ponad 70 pracowników naukowo-dydaktycznych. Pracownicy są członkami m.in. Polskiej Akademii Nauk, Polskiej Komisji Akredytacyjnej, Polskiego Towarzystwa Matematycznego, Polskiego Towarzystwa Fizycznego, Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, Towarzystwa Naukowego Warszawskiego.

Misją Wydziału jest:

• kształcenie studentów  w zakresie nauk ścisłych, dające wiedzę i  umiejętności rozwiązywania  złożonych problemów w wielu dziedzinach, niezbędne do rozpoczęcia pracy zawodowej lub naukowej,
  • kształtowanie postaw studentów w duchu wartości ogólnoludzkich, chrześcijańskich, obywatelskich i narodowych,
  • promowanie kształcenia ustawicznego,
  • prowadzenie badań naukowych na światowym poziomie oraz kształcenie i promowanie kadr naukowych,
  • upowszechnianie i popularyzacja wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych na terenie Mazowsza.

Na Wydziale prowadzone są studia I i II stopnia na kierunkach:

• Matematyka,
  • Informatyka,
  • Fizyka,
  • Chemia.

Wydział realizuje również studia doktoranckie na kierunkach:

• Matematyka,
  • Fizyka.

W ofercie Wydziału znajdują się również studia podyplomowe:

• Podyplomowe Studia z Matematyki,
  • Studia Podyplomowe Informatyka i Technologia Informacyjna dla Nauczycieli.

Studenci Wydziału zrzeszają się w Kołach Naukowych takich jak Koło Naukowe Informatyków "Fraktal", Koło Naukowe Dydaktyków Matematyki "AlfaBeta", Koło Naukowe Matematyków UKSW oraz Chemiczne Koło Naukowe.

Pobierz LOGO WMP.SNŚ

Laboratoria WMP.SNŚ