Frontiers of Selection Principles

Instytut Matematyki UKSW ma zaszczyt zaprosić na konferencję naukową Frontiers of Selection Principles celebrującą sześćdziesiąte urodziny prof. Mariona Scheepersa. Konferencja odbędzie się w Warszawie w dniach 20.08 - 1.09.2017.

Aksjomaty selekcji łączą topologię, teorię mnogości i analizę funkcjonalną, pozwalają na stosowanie metod z każdej z tych dyscyplin w pozostałych. Obecnie jest to jeden z najbardziej aktywnych obszarów badawczych w ramach teorii mnogości i topologii ogólnej. Konferencja będzie w pełni poświęcona aksjomatom selekcji i ich zastosowaniom. Pierwszą częścią spotkania będzie tydzień warsztatowy skierowany głównie do studentów oraz badaczy, którzy nie zetknęli się wcześniej z aksjomatami selekcji. Warsztaty będą wprowadzeniem w tę dyscyplinę wraz z prezentacją jej najważniejszych metod oraz możliwych nowych kierunków badawczych. W ten sposób uczestnicy warsztatów będą mogli w pełni skorzystać z wykładów drugiego tygodnia. W drugim tygodniu konferencji wiodący eksperci aksjomatów selekcji będą prezentowali wyniki swoich badań. Zachęcamy studentów oraz badaczy z innych dyscyplin do uczestnictwa w obydwu tygodniach konferencji. Szczegóły są dostępne na stronie internetowej konferencji http://selectionprinciples.com.