Dzień organizacyjny, I rok, 26.09.2018 rok

Dzień organizacyjny dla studentów I roku (studiów stacjonanrnych I i II stopnia) zaplanowano na 26.09.2018 roku w sali 106 w budynku 21:

- 8:30 - 10:30 Szkolenie BHP

- 10:45 - 12:15 Szkolenie z praw i obowiązków studentów

-  12:15 - 12:30 informacje Dziekana WMP.SNŚ

- od 12:45 - wydawanie legitymacji (tura lipcowa, lokalizacja jeszcze będzie potwierdzona).

Stypendium studenckie, projekt OPUS NCN

Wymagania:
• ukończone studia I-go stopnia (lub 3 lata jednolitych studiów magisterskich) na kierunku chemia lub na kierunkach pokrewnych (nauki o materiałach, fizyka)
• zaradność oraz motywacja do pracy naukowej

Stypendium Ministra dla pracownika Instytutu Chemii

Serdecznie gratulujemy dr. Dominikowi Kurzydłowskiemu otrzymania stypendium MNiSW dla wybitnego młodego naukowca.

Rekrutacja do programu Erasmus+, semestr letni 2018-2019

Drodzy Studenci,

rekrutacja na wyjazdy zagraniczne w ramach wymiany międzynarodowej Erasmus+ rozpoczyna się w poniedziałek 10 września 2018 i potrwa do 11 października 2018. Zgłoszenia dotyczą semestru letniego roku akademickiego 2018-2019.

Lista ofert i uczelni partnerskich będzie dostępna od 10 września w USOSweb, w zakładce Wymiana studencka.

Terminy składania wniosków o pomoc materialną dla studentów i doktorantów

Termin składania wniosków o przyznanie stypendium socjalnego i specjalnego dla osób niepełnosprawnych przypada od 5 września do 10 października 2018r

Termin składania wniosków o przyznanie stypendium rektora dla najlepszych studentów  i stypendium dla najlepszych doktorantów przypada od 5 września do 15 października2018r

Wnioski o zapomogę można składać od 1 października 2018r. do 30 września 2019r

Wnioski złożone po tych terminach rozpatrywane będą od miesiąca następującego po złożeniu wniosku

Nowy grant na Wydziale

Z przyjemnością informuję, że Wydział Matematyczno-Przyrodniczych. Szkoła Nauk Ścisłych UKSW otrzymał dofinansowanie na projekt „Z technologią informacyjną w fascynującą podróż do matematyczno-przyrodniczej krainy” z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju ze środków europejskich WND-POWR.03.01.00-00-U055/17-01 w ramach Działania 3.1 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 do kwoty 52 067 263 zł.

Nominacja profesorska w Instytucie Matematyki

Mamy zaszczyt ogłosić, że pracownik Instytutu Matematyki, prof. dr hab. Wiesław Kubiś uzyskał tytuł profesora nauk matematycznych. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych i osobistych.

Profesor dr hab Wiesław Kubiś interesuje się zastosowaniami logiki i teorii kategorii w różnych dziedzinach matematyki. Jest autorem ponad 50 artykułów naukowych oraz współautorem obszernej monografii wydanej przez Springer w prestiżowej serii Developments in Mathematics, która prezentuje aktualny stan wiedzy na temat własności topologicznych przestrzeni Banacha i Frecheta.

Sztuczna inteligencja – aspekty prawne, społeczne i technologiczne

Serdecznie zapraszamy do udziału w III sesji naukowej realizowanej w ramach projektu „Człowiek w Cyberprzestrzeni” pt. Sztuczna inteligencja – aspekty prawne, społeczne i technologiczne.

Odbędzie się ona 12 czerwca 2018 r. (wtorek) w godz. 10:00 -12:30, w Auli Roberta Schumana, UKSW, ul. Wóycickiego 1/3 bud. 21, w Warszawie.

Program sesji

Terminy składania wniosków o akademik 2018/2019

Studenci  II - VI roku oraz doktoranci II - IV roku: od 8 maja do 29 maja 2018r.

Osoby, które zostaną przyjęte na I rok studiów w roku akademickim 2018/2019, bądź przeniosą się z innej uczelni: od 16 lipca do 3 sierpnia 2018r.

Wszyscy obowiązkowo składają komplet dokumentów o dochodach za rok 2017