Seminarium

Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii UKSW zapraszam na seminarium, które odbędzie się w dniu 23 listopada br. o godzinie 12.00 w sali 205 b.21.

Tematem pierwszego spotkania będzie prezentacja nt: New advances in theory of evolution variational inequalities and their applied references. (szczegóły)

Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego (ICM)

Doktoranci z Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego w ramach przedmiotu „Multimedialne metody prezentacji wyników badań” wzięli udział w warsztatach wizualizacyjnych ICM UW. szczegóły

Wyróżnienie w Konkursie Project Master

Uprzejmie informujemy, że praca magisterska naszego studenta Waldemara Sobieckiego

pt. "System e-learningowy wykorzystujący metodykę SCRUM w procesie zarządzania projektami informatycznymi" została wyróżniona w konkursie Project Master w kategorii prac magisterskich.

Promotorem pracy jest Pani dr Anna Kurzydłowska.

Serdecznie gratulujemy.

Podpisywanie umów

Studentów I roku studiów stacjonarnych I i II stopnia zapraszamy do dziekanatu w celu podpisania umów o odpłatności za usługi edukacyjne świadczone na studiach stacjonarnych. Umowy należy podpisać do 31.10.2018, brak podpisu będzie skutkował skreśleniem z listy studentów w pierwszych dniach listopada 2018 roku.

Obserwacje MMS turbulencji na skalach kinetycznych

W ramach Magnetosferyczej Misji Wieloskalowej (Magnetospheric Multiscale Mission) MMS penetrującej od 13 marca 2015 roku rozmaite obszary wiatru słonecznego i  magnetosfery Ziemi prof. dr hab. Wiesław Macek z WMP.SNŚ UKSW analizował dane eksperymentalne w czasie swego pobytu w instytucie NASA Goddard Space Flight Center (GSFC) w Greenbelt koło Waszyngtonu w lipcu tego roku. Wyniki uzyskane w tym zespole badawczym zostały opublikowane 7 września 2018 roku w renomowanym czasopiśmie naukowym, a mianowicie:

W. M. Macek, A. Krasińska, M. V. D. Silveira, D. G. Sibeck, A. Wawrzaszek, J. L. Burch, C. T. Russell, Magnetospheric Multiscale Observation of Turbulence in the Magnetosheath on Kinetic Scales, Astrophysical Journal Letters, 864:L29, 2018 https://doi.org/10.3847/2041-8213/aad9a8

Należy podkreślić, że niespotykana do tej pory bardzo duża zdolność rozdzielcza (ok. 8 milisekund) instrumentu do pomiaru pola magnetycznego umożliwiła analizę turbulencji na skalach kinetycznych o rozmiarach rzędu zaledwie dziesiątek kilometrów, a więc  niezwykle małych w naszym otoczeniu kosmicznym.  Okazało się, między innymi, iż zmiana nachylenia widma magnetycznego o wykładniku spektralnym (około  -11/2) przy częstotliwościach 20 – 25 Hz zgadza się z przewidywaniami teorii kinetycznej (-16/3).

Godziny dziekańskie

Dziekan WMP.SNŚ ogłasza godziny dziekańskie na wtorek 09.10.2018 roku od 15:00 do 16:30.

Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego

8 października o godz. 11.00 w auli Jana Pawła II odbędzie się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego.
W ten dzień nie ma zajęć dydaktycznych na studiach stacjonanrnych.

Honorowy Ambasador Kongresów Polskich

Z przyjemnością informujemy, że prof. dr hab. Kinga Suwińska została Honorowym Ambasadorem Kongresów Polskich.

Dziekan otrzymał tytuł "Złotego Herolda" II stopnia

Nagrodę przyznaje dorocznie Rada Programowa Forum Teleinformatyki za osiągnięcia w urzeczywistnianiu przesłania wszystkich edycji Forum Teleinformatyki w brzmieniu:

„Budowa nowoczesnego państwa opartego na powszechnym wykorzystaniu technologii teleinformatycznych nie jest celem antagonistycznym dla nikogo!”