Instytut Nauk Chemicznych – aktualności


 • Grant z NCN dla prof. Kurzydłowskiego

  Data publikacji: 27 lipca 2021

  Dr hab. Dominik Kurzydłowski, prof. uczelni (Wydział Matematyczno-Przyrodniczy, Instytut Nauk Chemicznych) znalazł się wśród laureatów konkursu OPUS LAP. Na realizację projektu pt. "Stabilizacja w wysokich ciśnieniach oraz przejścia fazowe nieuchwytnych fluorków metali przejściowych" prof. Kurzydłowski pozyskał 947 940 zł.

  Projekt realizowany będzie we współpracy międzynarodowej pomiędzy Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie a Institut "Jožef Stefan" ze Słowenii, który reprezentuje doc. dr Matic Lozinsek. Streszczenie projektu można przeczytać na stronie internetowej NCN - kliknij!


 • Wirtualny Dzień Otwarty UKSW

  Data publikacji: 6 kwietnia 2021

  Już 9 kwietnia odbędzie się Dzień Otwarty UKSW. Tego dnia wystartuje specjalna strona internetowa, na której znajdą się informacje dotyczące studiów na UKSW. Kandydaci dowiedzą się m.in. jakie kierunki można studiować na naszej uczelni, dlaczego warto wybrać UKSW i jak wygląda proces rekrutacji 2021/2022. Oprócz tego, na stronie pojawią się liczne filmiki z kampusów Uniwersytetu, a także wywiady ze studentami i absolwentami. Już teraz można się zapisywać na newsletter dla kandydatów na stronie www.dzienotwarty.uksw.edu.pl.

  Wydarzenie można śledzić również na Facebooku.


 • Szczepienia przeciw SARS-CoV-2 dla pracowników UKSW

  Data publikacji: 11 lutego 2021

  Zgodnie z informacją przekazaną przez Prorektora ds. Medycznych, prof. Dariusza Kosiora, od dziś nauczyciele akademiccy oraz osoby prowadzące zajęcia dydaktyczne, poprzez wypełnienie odpowiedniej ankiety, mogą wyrazić chęć dobrowolnego i nieodpłatnego poddania się szczepieniu przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Ankieta została rozesłana w ramach mailingu uniwersyteckiego i będzie dostępna do dnia 19 lutego 2021 roku.


 • Nasi naukowcy w światowej czołówce

  Data publikacji: 6 stycznia 2021

  Czworo spośrod sześciu naukowców UKSW, którzy znaleźli się w rankingu TOP 2% najlepszych badaczy, opublikowanym przez Uniwersytet Stanforda, to pracownicy INCh. Gratulujemy i dziękujemy Prof. dr hab. Joannie Sadlej, Prof. dr hab. inż. Zbigniewowi Karpińskiemu, Prof. dr hab. Włodzimierzowi Kutnerowi i Prof. dr hab. Jackowi Walukowi!


 • Doktorat z chemii na UKSW

  Data publikacji: 27 grudnia 2020

  Nasz uniwersytet uzyskał właśnie prawo do nadawania stopnia doktora w dyscyplinie nauk ścisłych i przyrodniczych, w dziedzinie chemii. Centralna Komisja do spraw Stopni i Tytułów podjęła decyzję w tej sprawie 26 listopada 2020 roku.


 • Publikacja w czasopiśmie Measurement

  Data publikacji: 13 września 2020

  Dr inż. Krzysztof Nawara i prof. dr hab. Jacek Waluk opublikowali pracę w czasopiśmie naukowym Measurement. Praca pt.: “Fluorescence quantum yield determination using simultaneous double-beam absorption measurement” przedstawia nową metodę do wyznaczania wydajności kwantowych fluorescencji. Czasopismo Measurement znajduje się w grupie najwyżej punktowanych czasopism (200 pkt) z wykazu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.  
  Link do publikacji: https://doi.org/10.1016/j.measurement.2020.108159


 • Coraz lepsze Perspektywy

  Data publikacji: 26 lipca 2020

  Nasz uniwersytet uzyskał właśnie prawo do nadawania stopnia doktora w dyscyplinie nauk ścisłych i przyrodniczych, w dziedzinie chemii. Centralna Komisja do spraw Stopni i Tytułów podjęła decyzję w tej sprawie 26 listopada 2020 roku.

 

 

UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014
Informacja o ciasteczkach