Instytut Nauk Chemicznych – aktualności

• Nasi naukowcy w światowej czołówce

Data publikacji: 6 stycznia 2021

Czworo spośrod sześciu naukowców UKSW, którzy znaleźli się w rankingu TOP 2% najlepszych badaczy, opublikowanym przez Uniwersytet Stanforda, to pracownicy INCh. Gratulujemy i dziękujemy Prof. dr hab. Joannie Sadlej, Prof. dr hab. inż. Zbigniewowi Karpińskiemu, Prof. dr hab. Włodzimierzowi Kutnerowi i Prof. dr hab. Jackowi Walukowi!

• Doktorat z chemii na UKSW

Data publikacji: 27 grudnia 2020

Nasz uniwersytet uzyskał właśnie prawo do nadawania stopnia doktora w dyscyplinie nauk ścisłych i przyrodniczych, w dziedzinie chemii. Centralna Komisja do spraw Stopni i Tytułów podjęła decyzję w tej sprawie 26 listopada 2020 roku.

• Publikacja w czasopiśmie Measurement

Data publikacji: 13 września 2020

Dr inż. Krzysztof Nawara i prof. dr hab. Jacek Waluk opublikowali pracę w czasopiśmie naukowym Measurement. Praca pt.: “Fluorescence quantum yield determination using simultaneous double-beam absorption measurement” przedstawia nową metodę do wyznaczania wydajności kwantowych fluorescencji. Czasopismo Measurement znajduje się w grupie najwyżej punktowanych czasopism (200 pkt) z wykazu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
    Link do artykułu: https://doi.org/10.1016/j.measurement.2020.108159

• Coraz lepsze Perspektywy