Instytut Nauk Chemicznych – aktualności

• Wirtualny Dzień Otwarty UKSW

Data publikacji: 6 kwietnia 2021

Już 9 kwietnia odbędzie się Dzień Otwarty UKSW. Tego dnia wystartuje specjalna strona internetowa, na której znajdą się informacje dotyczące studiów na UKSW. Kandydaci dowiedzą się m.in. jakie kierunki można studiować na naszej uczelni, dlaczego warto wybrać UKSW i jak wygląda proces rekrutacji 2021/2022. Oprócz tego, na stronie pojawią się liczne filmiki z kampusów Uniwersytetu, a także wywiady ze studentami i absolwentami. Już teraz można się zapisywać na newsletter dla kandydatów na stronie www.dzienotwarty.uksw.edu.pl.

Wydarzenie można śledzić również na Facebooku.

• Szczepienia przeciw SARS-CoV-2 dla pracowników UKSW

Data publikacji: 11 lutego 2021

Zgodnie z informacją przekazaną przez Prorektora ds. Medycznych, prof. Dariusza Kosiora, od dziś nauczyciele akademiccy oraz osoby prowadzące zajęcia dydaktyczne, poprzez wypełnienie odpowiedniej ankiety, mogą wyrazić chęć dobrowolnego i nieodpłatnego poddania się szczepieniu przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Ankieta została rozesłana w ramach mailingu uniwersyteckiego i będzie dostępna do dnia 19 lutego 2021 roku.

• Nasi naukowcy w światowej czołówce

Data publikacji: 6 stycznia 2021

Czworo spośrod sześciu naukowców UKSW, którzy znaleźli się w rankingu TOP 2% najlepszych badaczy, opublikowanym przez Uniwersytet Stanforda, to pracownicy INCh. Gratulujemy i dziękujemy Prof. dr hab. Joannie Sadlej, Prof. dr hab. inż. Zbigniewowi Karpińskiemu, Prof. dr hab. Włodzimierzowi Kutnerowi i Prof. dr hab. Jackowi Walukowi!

• Doktorat z chemii na UKSW

Data publikacji: 27 grudnia 2020

Nasz uniwersytet uzyskał właśnie prawo do nadawania stopnia doktora w dyscyplinie nauk ścisłych i przyrodniczych, w dziedzinie chemii. Centralna Komisja do spraw Stopni i Tytułów podjęła decyzję w tej sprawie 26 listopada 2020 roku.

• Publikacja w czasopiśmie Measurement

Data publikacji: 13 września 2020

Dr inż. Krzysztof Nawara i prof. dr hab. Jacek Waluk opublikowali pracę w czasopiśmie naukowym Measurement. Praca pt.: “Fluorescence quantum yield determination using simultaneous double-beam absorption measurement” przedstawia nową metodę do wyznaczania wydajności kwantowych fluorescencji. Czasopismo Measurement znajduje się w grupie najwyżej punktowanych czasopism (200 pkt) z wykazu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
    Link do publikacji: https://doi.org/10.1016/j.measurement.2020.108159

• Coraz lepsze Perspektywy