Studia Podyplomowe z Matematyki

Studia Podyplomowe z Matematyki  przeznaczone są dla absolwentów wyższych uczelni (co najmniej pierwszego stopnia) posiadających dyplom w zakresie nauk ścisłych lub technicznych oraz przygotowanie pedagogiczne.

Studia są prowadzone w systemie zaocznym w ciągu trzech semestrów w wymiarze 360 godzin, (zjazdy odbywają się w wybrane soboty). Uczestnicy studiów są zobowiązani do przygotowania pracy dyplomowej, tj. opracowania materiału dydaktycznego. Ponadto program studiów przewiduje odbycie praktyki nauczycielskiej w wymiarze 60 godzin polegających na obserwowaniu i przeprowadzaniu lekcji matematyki w szkole (II, III lub IV etap edukacyjny). Do ukończenia studiów wymagane jest uzyskanie 60 punktów ECTS.

Absolwent Studiów Podyplomowych z Matematyki uzyskuje kwalifikacje do nauczania matematyki jako kolejnego przedmiotu w szkole podstawowej, gdy posiada dyplom studiów pierwszego stopnia oraz kwalifikacje do nauczania matematyki jako kolejnego przedmiotu w szkole podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, gdy posiada co najmniej dyplom studiów stopnia drugiego.

Strona www rekrutacji na studia podyplomowe (przejdź)

Dyżury Prodziekana ds. studenckich dra Tomasza Kulpy dla studentów studiów niestacjonarnych i podyplomowych zostały zaplanowane w soboty 6.10, 20.10. w godz. 09:00-10:00

UCHWAŁA W SPRAWIE WARUNKÓW I TRYBU REKRUTACJI NA STUDIA PODYPLOMOWE Z MATEMATYKI

PROGRAM STUDIÓW