Warsztaty projektowe

Szanowni Państwo!

Na naszej Uczelni trwają Kursy specjalistyczne w ramach Projektu Power. Wiele studentek i studentów skorzystało już z naszej bogatej oferty. Zapraszamy na kolejne edycje Kursów, w tym Kurs odpowiadający na poniższe pytania:

Czy masz już kontakt z jakąś sztuczną inteligencją?

Na pewno już wiesz, że sztuczna inteligencja ma coraz więcej zastosowań w życiu codziennym. Jakie są zagrożenia i oczekiwania w tym zakresie? Czy wiesz że może ona także badać cechy ludzkiej osobowości? Co to ma wspólnego z Cyberbezpieczeństwem?

Odpowiedzi na te i inne ważne pytania znajdziesz na kursie Potrzeby wewnętrzne człowieka, a podatność na cyberataki prowadzonym w ramach Projektu Power. Dzięki innowacyjnej aplikacji do badania ludzkich potrzeb wykorzystującej sztuczną inteligencję podczas zajęć poznasz:

• Twoje wewnętrzne potrzeby,
  • mocne i słabe strony Twojej osobowości,
  • jak przekuć Twoje ewentualne słabe strony w mocne, aby przestępcy nie mogli ich wykorzystać,
  • jak wykorzystywać Twoje mocne strony w świadomym wyborze drogi zawodowej,
  • jak pomagać Twoim najbliższym tak, aby nie zostali ofiarami cyberataków.

Dodatkowo:

Poznasz sposób myślenia przestępców i będziesz przygotowany na potencjalny atak!!

Pamiętaj, że najsłabszym ogniwem w systemach teleinformatycznych jest człowiek. System jest tak „mocny” jak mocne jest jego najsłabsze ogniwo.

Omawiane będą m. in. przypadki:

• ataki w celu wyłudzenia pieniędzy lub przejęcia konta bankowego,
  • ataki na systemy teleinformatyczne (prywatne i firmowe),
  • ataki poprzez wiadomości sms, email itp.

Dlaczego warto:

• zajęcia prowadzą w formie interaktywnej (teoria + praktyka) doskonali specjaliści zajmujący się zarówno nauką i praktyką,
  • poznasz innowacyjną aplikację do badania ludzkich potrzeb wykorzystującą sztuczną inteligencję,
  • tylko dla uczestników kursu - dostęp do ww. aplikacji z omówieniem profilu osobowego wraz z 6 miesięczną licencją.

Opinie studenckie o Kursie:

• Zapisując się na kurs ,,Potrzeby wewnętrzne człowieka a podatność na cyberataki” zaintrygowała mnie przede wszystkim nazwa przedmiotu. Chciałem dowiedzieć się, co skłania ludzi do ,,klikania” w słynne linki i co powoduje, że pomimo licznych kampanii informacyjnych, ludzie nadal padają ofiarom cyberprzestępstw. Kurs przeszedł jednak moje najśmielsze oczekiwania. Zajęcia miały formę głównie warsztatową, podczas których mogłem poznać samego siebie, czym kieruję się w życiu a także jakie cechy determinują mnie do bycia potencjalną ofiarą cyberataku. To niezwykle cenna i praktyczna wiedza. Wszystkich aspektów mogłem dowiedzieć się wypełniając kwestionariusz w intuicyjnej aplikacji mobilnej. Co najważniejsze, wyniki niezwykle trafnie opisały aspekty, które mnie charakteryzują. W kolejnej części warsztatów zaś dowiedziałem się, jakie techniki stosują cyberprzestępcy oraz jak można się chronić przed utratą danych i oszczędności. Zdecydowanie były to jedne z najciekawszych zajęć w jakich dotychczas brałem udział.
  • Przedmiot "Potrzeby wewnętrzne, a podatność na cyberataki" poszerzył moje horyzonty i uzupełnił wiedzę z dziedziny psychologii i socjologii zwłaszcza tej związanej z Internetem. Przekazana wiedza przyda mi się do moich badań naukowych nad społecznościami wirtualnymi czy zachowaniami jednostek w sieci. Zajęcia były interaktywne, wykonywaliśmy ciekawe zadania w oparciu o nasze plany, cele i umiejętności. Mogliśmy to analizować. Uczyliśmy się nie tylko teorii, ale również praktyki. Oprócz wiedzy naukowej, z zajęć można wynieść też dużo dla siebie i odkryć siebie samego.

Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w USOS trwać będą do wyczerpania miejsc.

Kurs trwa 15 godzin lekcyjnych. Za uczestnictwo oraz zaliczenie (Pretestu i Posttestu) student otrzymuje 2 pkt ECTS.

W ofercie są inne, równie ciekawe zajęcia.

UW