Tragiczna śmierć studenta

Z głębokim smutkiem i żalem informujemy, że 13  stycznia 2020 r. zginął tragicznie
Karol Rutkowski, nasz student pierwszego roku informatyki.

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy szczerego współczucia.

O terminie i miejscu pogrzebu poinformujemy Państwa w późniejszym terminie.

Dziekan, Pracownicy, Współpracownicy i Studenci Wydziału

Seminarium Instytutu Nauk Chemicznych

Uprzejmie informujemy, że w dn. 21 I 2020 r. (wtorek) o godz. 16:30 Prof. dr hab. Janusz Lipkowski wygłosi odczyt pt. "O klatratach".
Spotkanie odbędzie się w sali 310 w budynku 23, ul. Wóycickiego 1/3.

Serdecznie zapraszamy.

Seminarium

Uprzejmie informuję, że we wtorek 14. I. 2020 o godz. 15.30 w sali 309 w budynku 23 odbędzie się seminarium, na którym prof. dr hab. inż. Magdalena Parlińska-Wojtan i dr inż. Elżbieta Drzymała z Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie wygłoszą referat pt. "Czy można wyprodukować idealną
nanocząstkę?".

Streszczenie wystąpienia:

"Magdalena Parlinska-Wojtan, Grzegorz Gruzeł, Elżbieta Drzymała, Joanna Depciuch, Alexey Maximenko, Czy można wyprodukować idealną nanocząstkę?

Dyplom honorowego profesora dla profesora Janusza Lipkowskiego

W dniach 19 listopada - 4 grudnia 2019 r. prof. dr hab. Janusz Lipkowski, wieloletni pracownik Instytutu Nauk Chemicznych WMP.SNŚ UKSW uczestniczył w konferencji „2019 China (Ningbo) International Forum on Advanced Materials and Commercialization” zorganizowanej przez Uniwersytet Technologiczny w Ningbo w Chinach. Uczelnia należy do czołowych w Chinach instytucji ukierunkowanych na innowacje.

Podczas sesji naukowej Rektor tamtejszej Uczelni wręczył Profesorowi dyplom honorowego profesora Uniwersytetu w Ningbo na lata 2019-22.

Mistrzostwo Warszawy i Mazowsza w szachach naszych studentów

Z radością informujemy, że 8 grudnia 2019 roku Panowie Albert Kacprowski, Paweł Wojtasiewicz, Igor Litner - studenci informatyki z naszego wydziału - oraz Pan Dominik Rzeszowski - student psychologii z Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej -  zdobyli I miejsce w Drużynowych Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza
w szachach.

Serdecznie gratulujemy!

Godziny rektorskie

Decyzją Prorektora ds. Studenckich i Kształcenia w związku z obchodami Opłatka Uniwersyteckiego, w dniu 19 grudnia 2019 r. od godziny 12:30 do godziny 15:00 obowiązują godziny rektorskie.

Zajęcia w dniu 10/12/2019 (wtorek) odbywają się wg planu poniedziałkowego

Uprzejmie przypominamy, że zgodnie z Zarządzeniem nr 35/2019 Rektora UKSW:
1) 10.12.2019 (wtorek) zajęcia dydaktyczne na studiach stacjonarnych odbywają się wg planu poniedziałkowego;
2) 29.01.2020 (środa) zajęcia dydaktyczne na studiach stacjonarnych odbywają się wg planu poniedziałkowego;
3) 30.01.2020 (czwartek zajęcia dydaktyczne na studiach stacjonarnych odbywają się wg planu poniedziałkowego.

dr hab. Marek Kowalski, prof. UKSW w składzie PKA

Uprzejmie informujemy, że dr hab. Marek Kowalski, prof. UKSW, Dyrektor Instytutu Matematyki
został ponownie wybrany do składu Polskiej Komisji Akredytacyjnej na kadencję 2020-2023.

Serdecznie gratulujemy.

Seminarium Instytutu Nauk Fizycznych

Uprzejmie informujemy, że dnia 10.12.2019 (wtorek) o godz. 15:30 w budynku 23 w sali 424 przy ul. Wóycickiego 1/3 prof. dr hab. Piotr Szymczak z Instytutu Fizyki Teoretycznej, Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego wygłosi referat "Osmoza, adsorpcja i przepływ - zagadki powstawania agatów".

Serdecznie zapraszamy.