Bliska współpraca

Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. bł. ks. R. Archutowskiego w Warszawie zostało objęte patronatem dydaktyczno-wychowawczym UKSW. Umowę podpisali rektor ks. prof. Ryszard Czekalski oraz dyrektor LO Tomasz Kowalczyk.

Obecny był również dziekan Wydziału Nauk Historycznych ks. prof. Waldemar Graczyk, umowa obejmuje bowiem szerszą współpracę tego wydziału z liceum. Będzie ona m.in. polegać na udziale uczniów w wykładach uniwersyteckich i lekcjach pokazowych, konferencjach naukowych, prowadzeniu praktyk dydaktycznych przez studentów i doktorantów UKSW, a także wzajemnej promocji działań i wydarzeń.

Liceum Ogólnokształcące im. bł. ks. Romana Archutowskiego zostało powołane w 1997 roku przez kardynała Józefa Glempa, Prymasa Polski. Realizowany w szkole system wychowawczy oparty jest na personalistycznej koncepcji człowieka. LO już współpracuje z UKSW, szczególnie z wydziałami: nauk humanistycznych, nauk matematyczno-przyrodniczych, biologii i nauk o środowisku, filozofii chrześcijańskiej. Co roku uczniowie uczestniczą w Festiwalu Nauki na UKSW.

01 marca 2021