Poradnictwo-psychologia

Informujemy o możliwości korzystania z bezpłatnego poradnictwa psychologicznego na terenie Uczelni przez wszystkich studentów UKSW (w szczególności przez osoby z niepełnosprawnościami).

Podjęcie studiów jest dla wielu osób nie tylko wyzwaniem edukacyjnym, ale również organizacyjnym. Niejednokrotnie związany jest z okresem dłuższego rozstania z rodziną, przyjaciółmi i podjęcia nowego wyzwania, jakim jest kształcenie akademickie. Konieczność przeorganizowania dotychczasowego życia, dostosowania się do nowego środowiska, wymagań, nierzadko wywołuje silny stres i obawy, czy wszystkiemu podołam. Mogą  ujawnić się różnorodne emocje, nie zawsze spójne, prowadzące nawet do podważania zasadności podjęcia studiów. Są to reakcje charakterystyczne dla adaptacji do nowych sytuacji i obowiązków.

Ważne jest, aby uświadomić sobie, że doświadczanie tego typu napięcia jest zwykle stanem przejściowym, związanym z odnajdywaniem się w nowych warunkach i okolicznościach. Warto uświadomić sobie, że jest to stan bliski wielu studentom, szcególnie pierwszego roku.

Porady i konsultacje skierowane są do studentów doświadczających trudności związanych z funkcjonowaniem w środowisku akademickim (stres, napięcia emocjonalne, poczucie wykluczenia społecznego, trudności w integracji w grupie, stany lękowe, konflikty, problemy osobiste, itd.).

Terminy dyżurów:
Psycholog dr Justyna Kurtyka-Chałas – poniedziałek 11.00-13.00
Psycholog dr Martyna Żelazkowska – środa 11.00-13.00

Miejsce:
Biuro Pełnomocnika Rektora ds. osób z niepełnosprawnościami
UKSW Kampus ul. Wóycickiego 1/3, budynek 15, pok. 1503.

Studenci zainteresowani pomocą psychologiczną dokonują rejestracji przez formularz dostępny na stronie internetowej UKSW; po rejestracji ustalany jest dokładny termin spotkania.

Wypełnij Formularz

16 grudnia 2021