Przejdź do treści

Studia podyplomowe CYBERBEZPIECZEŃSTWO I NOWOCZESNE TECHNOLOGIE



REKRUTACJA NA ROK 2024/25

Planowany termin uruchomienia studiów: 5 października 2024 r.

Procedura rekrutacji:

  1. zarejestrowanie w systemie IRK (Internetowa Rejestracja Kandydatów),
  2. wydrukowanie wypełnionego w IRK kwestionariusza zgłoszeniowego.

Złożenie dokumentów:

  • kwestionariusz zgłoszeniowy wydrukowany z IRK,
  • kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych (oryginał do wglądu),
  • w przypadku innego nazwiska na dyplomie oraz dowodzie osobistym, dokument poświadczającego zmianę nazwiska (oryginał do wglądu).

JEDNOSTKA PROWADZĄCA

Wydział Matematyczno-Przyrodniczy. Szkoła Nauk Ścisłych UKSW oraz NOTITIA Oficyna Wydawniczo-Edukacyjna, która specjalizuje się w organizacji studiów podyplomowych oraz szkoleniach m. in. z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz ochrony danych osobowych.

ZAPISY

Wyłącznie poprzez system IRK w terminie 03.07.- 30.09.2024 r.

JĘZYK WYKŁADOWY

Polski

OPIS STUDIÓW

Nasz współczesny świat jest bardzo dynamiczny. Często to, co było jeszcze kilkanaście lat temu tematem filmów science fiction staje się codzienną rzeczywistością. Na co dzień korzystamy z dobrodziejstw nowoczesnych osiągnięć technologicznych i w zasadzie trudno sobie wyobrazić życie bez komputera, czy Internetu. Funkcjonowanie w cyfrowym świecie, oprócz wielu korzyści, niesie za sobą również sporo zagrożeń.
Z zestawienia incydentów zarejestrowanych przez CERT wynika jednoznacznie, że największym zagrożeniem w dzisiejszym cyberświecie są oszustwa komputerowe, np. phishing, smishing, co oznacza, że każdy użytkownik Internetu jest potencjalną ofiarą.
Najsłabszym ogniwem systemów zabezpieczeń jest człowiek, dlatego konieczne jest podnoszenie świadomości w zakresie bezpieczeństwa korzystania z systemów i sieci komputerowych.
Oferowane na naszym Uniwersytecie Studia podyplomowe „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie”, są odpowiedzią na te problemy. Połączywszy bogate doświadczenie nie tylko pracowników naukowych Uniwersytetu, ale także praktyków z wieloletnim doświadczeniem w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz kontakty z jednostkami Policji, proponujemy Państwu „podróż” w głąb ciekawego, ale nie zawsze bezpiecznego cyfrowego świata.

Studia są prowadzone w systemie niestacjonarnym (e-learning), przez 2 semestry, w wymiarze 225 godzin, 36 punktów ECTS.

Studia podyplomowe „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie” dają możliwość wyboru jednej
z dwóch specjalności:

– administracyjno-prawnej (skierowanej do pracowników administracji publicznej oraz sektora prywatnego, studentów, którzy ukończyli I st. studiów administracji, prawa, ekonomii, zarządzania oraz wszystkich, którzy interesują się bezpieczeństwem w sieci);

– informatyki śledczej (skierowanej do funkcjonariuszy wszystkich formacji służących bezpieczeństwu
i obronności państwa, biegłych sądowych, pracowników firm detektywistycznych oraz osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie informatyki śledczej).

Zajęcia dla specjalności administracyjno-prawnej odbywają się w pełni w trybie zdalnym.

Zajęcia dla specjalności informatyka śledcza odbywają się także w trybie zdalnym, jednak 32h zajęć
w ramach przedmiotu Informatyka śledcza, odbywać się będzie stacjonarnie w specjalistycznym Laboratorium, wyposażonym w najwyższej klasy oprogramowanie i narzędzia wykorzystywane w realizacji zadań z informatyki śledczej (forensic).

Zajęcia odbywają się w wyznaczone weekendy (terminy są udostępnione na początku roku akademickiego na stronie Wydziału WMP.SNŚ https://wmp.uksw.edu.pl/

ZASADY KWALIFIKACJI

Warunkiem przyjęcia na Studia podyplomowe Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów wyższych.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia podyplomowe składają następujące dokumenty: 

  1. podanie o przyjęcie na studia podyplomowe wydrukowane z systemu IRK,
  2. dyplom ukończenia studiów wyższych + kserokopia.

Wyżej wymienione dokumenty należy złożyć (W TERMINIE REKRUTACJI NA STUDIA) w dziekanacie Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego. Szkoła Nauk Ścisłych, UKSW w Warszawie ul. Wóycickiego 1/3, 01-938 Warszawa, bud. 21, pok. 113.
Prosimy o dostarczanie dokumentów w terminach dyżuru dziekanatu.

Decyzję o przyjęciu albo nieprzyjęciu na Studia podyplomowe Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie podejmuje kierownik studiów podyplomowych do 2.10.2024 r.

WYSOKOŚĆ CZESNEGO

Studia podyplomowe Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie dają możliwość wyboru 1 z 2 specjalności:

  • specjalność administarcyjno-prawna – 6 500,00 zł za 2 semestry;
  • specjalność informatyka śledcza – 7 000,00zł za 2 semestry.

Nie ma możliwości rozłożenia opłaty semestralnej na raty.

DODATKOWE INFORMACJE

Program nauczania opracowany jest zgodnie z:
– Zarządzeniem Nr 37/2024 Rektora Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie z dnia 27 czerwca 2024 r. w sprawie utworzenia studiów podyplomowych „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie” na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym. Szkoła Nauk Ścisłych
– Uchwałą Nr 62/2024 Senatu Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie z dnia 27 czerwca 2024 r. w sprawie ustalenia programu studiów podyplomowych „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie”

PROGRAM STUDIÓW