28. Festiwal Nauki na UKSW – dziękujemy za prelekcje i za udział.

Podczas 28. Festiwalu Nauki na UKSW odbyło się kilkadziesiąt wydarzeń – lekcji dla szkół i spotkań naukowych.

Festiwal nauki to coroczne wydarzenie odbywające się w Warszawie w przedostatnim tygodniu września, a mające na celu popularyzację nauki. Na festiwal składa się kilkaset różnych przedsięwzięć – wykładów, warsztatów, pokazów, filmów, wystaw i wycieczek, organizowanych przez warszawskie uczelnie i instytucje naukowe.

Podczas Festiwalu Nauki nasza Uczelnia stała otworem przed uczestnikami w każdym wieku. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego zorganizował lekcje pokazowe dla uczniów szkół podstawowych i średnich, a także wykłady i wydarzenia specjalne dla wszystkich chętnych na obu kampusach: Dewajtis i Wóycickiego. Warszawski Festiwal Nauki dzielił się na część wydarzeń otwartych dla każdego oraz na tzw. lekcje festiwalowe, zorganizowane dla grup szkolnych wszystkich poziomów edukacji.

Spotkania odbywały się w laboratoriach, salach doświadczalnych i seminaryjnych. Prelegentami byli naukowcy, którzy w sposób klarowny wyjaśniali skomplikowane kwestie. Dzięki Festiwalowi Nauki odkrycia i wynalazki naukowe przestają być abstrakcyjną teorią, poznać bowiem ich zastosowanie w codziennym życiu.

Również pracownicy Naszego Wydziału jak co roku, brali czynny udział w Festiwalu Nauki.

Serdecznie dziękujemy.

30 września 2024