REKRUTACJA:
INFORMACJE OGÓLNE
Zajęcia stacjonarne odbywają się na kampusie UKSW przy ul. K.Wóycickiego 1/3, w budynku Auditorium Maximum (bud.21); 01-938 Warszawa
Kierownik Studiów Podyplomowych z Matematyki – dr Joanna Kandzia
Obsługa administracyjna: mgr Ewa Maliniak
tel. 022 380 97 04, e-mail: e.maliniak@uksw.edu.pl
Dziekanat czynny w tygodniu oraz TYLKO W SOBOTY ZJAZDOWE STACJONARNE w godz. 9.00-13.00 ul. Wóycickiego 1/3 pok.113/bud.21
Studia Podyplomowe z Matematyki prowadzone przez Wydział Matematyczno-Przyrodniczy Szkoła Nauk Ścisłych UKSW przeznaczone są dla nauczycieli, którzy chcą uzyskać uprawnienia do nauczania matematyki jako drugiego przedmiotu.
Absolwent Studiów Podyplomowych z Matematyki uzyskuje kwalifikacje do nauczania matematyki jako kolejnego przedmiotu w szkole podstawowej, gdy posiada dyplom studiów pierwszego stopnia oraz kwalifikacje do nauczania matematyki jako kolejnego przedmiotu w szkole podstawowej i ponadgimnazjalnej, gdy posiada co najmniej dyplom studiów stopnia drugiego.
Studia są prowadzone w systemie niestacjonarnym w ciągu trzech semestrów w wymiarze 390 godzin dydaktycznych (w tym 90 godz. praktyk w szkole), zjazdy stacjonarne odbywają się w wybrane soboty, wybrane zajęcia odbywają się w trybie online.
Program studiów przewiduje zajęcia w ramach:
- podstawowych działów matematyki: algebry, geometrii, analizy matematycznej, rachunku prawdopodobieństwa i statystyki matematycznej w kontekście podstawy programowej i programów nauczania w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych;
- dydaktyki matematyki oraz metodyki nauczania matematyki na poszczególnych etapach edukacyjnych;
- ukierunkowany jest także na pokazanie roli jaką w procesie nauczania i uczenia się matematyki pełnią współczesne środki dydaktyczne i programy komputerowe.
Ponadto program studiów przewiduje odbycie praktyki nauczycielskiej w wymiarze 90 godzin polegających na obserwowaniu i przeprowadzaniu lekcji matematyki w szkole podstawowej oraz ponadpodstawowej.
Program studiów podyplomowych spełnia standardy kształcenia nauczycieli zgodnie z Rozporządzeniem MNiSW w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela, jest dostosowany do nowego stanu prawnego (Dz.U. z 2021 poz. 890 oraz z 2022 poz. 1872)